Niemieckie miasta są bardzo popularnymi celami naszych podróży. Ocenia się, że obecnie może być w Niemczech nawet 2 miliony Polaków i osób polskiego pochodzenia. Wyjeżdżamy do Niemiec głównie do pracy stałej lub sezonowej. Jest to najbliżej położony geograficznie kraj wysoko rozwinięty, gdzie możemy znaleźć ciekawe oferty. Szczególnie od czasu, gdy w Wielkiej Brytanii zapadła decyzja o Brexicie, Niemcy stały się celem migracji zarobkowej wielu Polaków. Bliskie położenie państwa pozwala na częste odwiedzanie rodziny w Polsce, dlatego tak dużo osób podróżuje na tej trasie. Niektórzy Polacy podejmują pracę tuż przy granicy, co pozwala im mieszkać nadal na terytorium kraju ojczystego. Oprócz celów zarobkowych odwiedzamy krewnych w Niemczech, organizujemy wycieczki, by zobaczyć zabytki i nowoczesną architekturę. Podróż busem jest wygodną i niedrogą formą transportu, szczególnie dla tych, którzy nie są amatorami latania.

Dużo pracy w zachodniej części Niemiec

Polacy, którzy wyjeżdżają na stałe do Niemiec, najczęściej wybierają teren byłego RFN. Jest to część zdecydowanie najlepiej rozwinięta pod względem przemysłowym. Ma także niską stopę bezrobocia, więc stosunkowo łatwo jest tam znaleźć pracę. Najwięcej Polaków emigruje do Nadrenii Północnej Westfalii, osiedlając się w okolicach takich miast, jak: Dortmund, Essen, Düsseldorf oraz Bawarii z Monachium i Norymbergą na czele. Wielu rodaków możemy także spotkać w Badenii-Wirtembergii (Stuttgart, Ulm) oraz Dolnej Saksonii (Hanower). W północnej części Niemiec najbardziej popularnymi destynacjami podróży są Hamburg, Brem, Löcknitz i Szlezwik-Holsztyn. Wiele osób podróżuje też do Berlina – miasta, w którym można zobaczyć zabytki z różnych okresów istnienia państwa niemieckiego oraz Frankfurtu nad Menem, które jest obecnie znanym na całym świecie centrum finansowym.

Polacy odwiedzają również miasta atrakcyjne pod względem turystycznym takie, jak: Heidelberg z bajkowym zamkiem, Kolonia z piękną katedrą czy zabytkowe Drezno. Niemcy oferują wiele atrakcji, a niewątpliwą zaletą podróżowania tam jest nieduża odległość.