Zagraniczne podróże busem zwykle odbywają się w celach turystycznych. Czasami jednak zdarza się tak, że osoba, która wybiera się busem do Danii czy Niemiec, planuje spędzić tam nieco więcej czasu. Wówczas ma ona większe potrzeby dotyczące zawartości i wielkości bagażu. Do naszej firmy zgłaszają się również osoby, które podczas podróży busem chcą przewieźć ze sobą domowe zwierzęta. Zasady dotyczące ich przewozu są ściśle określone, jednak ich przewóz jest możliwy i zgodny z prawem. Jakie zasady należy spełnić, by móc przewieźć zwierzę domowe busem?

Zasady przewozu zwierząt busem 

Wybierając się w podróż busem do Danii czy Luksemburga, możemy zabrać ze sobą zwierzę domowe. Do zwierząt domowych zaliczamy przede wszystkim psy i koty oraz króliki, ptaki czy szczury. Przed podróżą jednak należy zapoznać się z wymaganiami, które należy spełnić, by taka podróż była możliwa. W przypadku psów, kotów czy fretek niezbędne jest przede wszystkim to, by zwierzę posiadało mikrochip, który jest zgodny z normą ISO. Kolejną kwestią jest pet paszport, który może zostać wydany przez lekarza weterynarii. Taki dokument wyrabia się raz w życiu zwierzaka. Jednak aby móc go otrzymać, zwierzę musi mieć wspomniany wcześniej mikrochip, a także zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie, co jest niezbędne również do tego, by mogło odbyć zagraniczną podróż. Warto jednak pamiętać, że wizytę u weterynarza, na której pupil zostanie zaszczepiony, trzeba zaplanować odpowiednio wcześniej. Psa lub kota można bowiem zaszczepić po dwunastym tygodniu, a szczepienie będzie ważne po upływie trzech tygodni.

Komfort pupila podczas podróży 

Podróżowanie busem do Niemiec jest niezwykle komfortowe, ponieważ są one przestronne, dzięki czemu zwierzęta również mogą w nich wygodnie odpoczywać. Jeśli przewożony będzie pies, należy zabrać ze sobą smycz, a w przypadku większych ras również kaganiec. Mniejsze zwierzęta domowe powinny podróżować w transporterze. Przed planowaną podróżą warto również upewnić się, czy pupil nie cierpi na chorobę lokomocyjną. Z uwagi na stosunkowo długi czas podróży, zwierzakowi z pewnością wygodniej będzie podróżować w pozycji leżącej. Właśnie dlatego warto zabrać ze sobą koc lub posłanie, które umożliwi mu wygodny i bezstresowy odpoczynek. Warto również przemyśleć kwestie dotyczącą jedzenia i picia. Można zabrać ze sobą na przykład rozkładaną miskę, która pomoże wygodnie podać psu lub kotu trochę wody, lub ulubionej karmy, dzięki czemu podróż z pewnością przebiegnie pupilowi komfortowo.